Vyšetření a léčba neplodnosti

Podrobné vyšetření příčin je předpokladem toho, jak neplodnost úspěšně léčit. Zjišťujeme, jak dozrává vajíčko, vyšetřujeme spermiogram u muže, průchodnost vejcovodů u ženy, hormonální hladiny, a další vyšetření nutná ke stanovení příčiny neplodnosti právě u Vás.

Na základě výsledků z vyšetření jsme schopni navrhnout optimální léčbu.

Neplodnost je definována jako neschopnost otěhotnět po jednom roce pravidelného nechráněného styku. U žen nad 35 let doporučujeme základní vyšetření páru již po půl roce pravidelného nechráněného styku. Kolem 35. roku ženy se objevují první známky snižující se plodnosti, po 40. roku věku ženy se plodnost snižuje velmi výrazně.

Vyšetření a léčba u žen:

Základní metody při vyšetřování neplodnosti ženy:

Více o neplodnosti u žen a vyšetřovacích metodách zde.

Vyšetření a léčba u mužů:

Základní metody při vyšetřování neplodnosti muže:

  • vyšetření spermiogramu                                                                                                          spermie
  • kultivační vyšetření spermatu
  • genetické vyšetření
  • vyšetření hladin hormonů
  • urologické vyšetření

Podrobně o neplodnosti mužů zde.

Některé možnosti léčby neplodnosti:

Inseminace

Nitroděložní inseminace je postup, při kterém do dutiny děložní zavádíme spermie v době, kdy se uvolňuje vajíčko.

Umělé oplodnění – IVF

IVF je zkratka „in vitro fertilisation“, česky se používá termín umělé oplodnění/mimotělní oplodnění. Vajíčko se odsaje z vaječníku, v embryologické laboratoři se k němu přidají spermie. Po oplození se embryo zavede do dutiny děložní.

Umělé oplodnění – ICSI, PICSI

Umělé oplodnění přímým zavedením spermie do vajíčka se nazývá ICSI (intracytoplasmic sperm injection), výběr spermie podle její zralosti se označuje PICSI (preselected sperm intracytoplasmic injection). Nejčastěji se využívá při nízkých hodnotách spermiogramu.

Umělé oplodnění – s využitím monitorování vývoje embryí

Vývoj embrya, jeho pravidelnost a rychlost dělení úzce souvisí s jeho správnou životaschopností a šancí na dosažení těhotenství. PRIMOVISION systém je speciální zařízení umožňující kontinuální sledování vývoje embryí a pomáhá vybrat nejlepší embrya na transfer.

Preimplantační genetická diagnostika/screening - PGD/PGS

PGD je metoda umožňující genetickým vyšetřením jedné nebo dvou buněk (blastomer) odebraných z vyvíjejícího se embrya odhalit genetické abnormality budoucího plodu 

Cílem PGS vyšetření je vybrat k přenosu do dělohy embrya se správným počtem chromozomů.

Darované vajíčka, embrya, spermie

Program dárcovství vajíček (oocytů) je určen pro manželské i partnerské páry. Umožňuje těhotenství ženám s poruchou tvorby vlastních vajíček.

Současný úspěšný rozvoj metod asistované reprodukce v léčbě mužské neplodnosti výrazně omezil použití spermií dárce. Indikací zůstávají geneticky vázané choroby nebo selhání výše uvedených metod asistované reprodukce.

Program dárcovství embryí je určen pro manželské i partnerské páry, kterým nelze jinými metodami asistované reprodukce pomoci k dosažení vlastního dítěte (absence produkce zárodečných buněk u obou partnerů, genetická zátěž). 

Lázeňská léčba obecně patří k tradičnímu postupu, kterou lze doplnit  při léčbě poruch plodnosti - více informací zde.

Možnosti vyšetření a léčby s Vámi rádi upřesníme při osobní schůzce nebo na našem mailu car01@fnbrno.cz  Objednávky na tel. č. 532 238 253 mezi 10 - 11h. Další kontakty zde.    

Veškeré vyšetřovací metody i léčbu jsme schopni zajistit v našem centru.

Kontakty | Víte, že?