Slavíme 40 let existence CARu

Slavíme 40 let existence CARu

ctverecCentrum asistované reprodukce (CAR 01) si připomíná 40leté výročí

Centrum asistované reprodukce (CAR 01) při Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno a LF MU si v letošním roce připomíná čtyřicáté výročí. Milníkem byl rok 1979, kdy bylo poprvé dosaženo dvoubuněčného embrya oplozením vajíčka mimo organismus ženy (in vitro). Toto pracoviště má tedy nejdelší tradicí v léčbě poruch plodnosti v České republice. Do současnosti je zde prováděna komplexní diagnostika a léčba poruch plodnosti, včetně operačních výkonů.

Čtyřicetiletou tradici si chce CAR 01 připomenout oslavou letos v červnu, neboť právě 1. června začíná celosvětový měsíc reprodukčního zdraví a současně je Mezinárodní den dětí.

Na sobotu 1. června připravujeme Dětský den, tříhodinový program pro děti i dospělé. Konat se bude v parku na Obilním trhu od 10.00 hodin. Vítáni jsou nejen bývalí, současní i budoucí klienti, ale zejména rodiče s dětmi, které se narodily díky péči Centra asistované reprodukce v porodnici na Obilním trhu.

CAR 01 Brno

V roce 1982 jsme dosáhli prvního početí a porodu „dítěte ze zkumavky“ v tehdejší Československé republice a bývalé východní Evropě. Metoda byla uznána jako světová priorita. Do dnešní doby udělala asistovaná reprodukce obrovský vývoj. Naše centrum se stalo školícím a výukovým pracovištěm. Nabízíme všechny dosud známé techniky a laboratorní metody k léčbě poruch plodnosti. Výhodou centra je zázemí LF MU a Fakultní nemocnice Brno, díky čemuž můžeme pacientům poskytnout komplexní péči nejen před otěhotněním, ale od početí až do porodu. 


Kontakty | Víte, že?