Slavíme 40 let existence CARu

CENTRUM ASISTOVANÉ REPRODUKCE (CAR 01) OSLAVILO JIŽ 40LETÉ VÝROČÍ SVÉ EXISTENCE.

CENTRUM ASISTOVANÉ REPRODUKCE (CAR01) PŘI GYNEKOLOGICKO-PORODNICKÉ KLINICE FN BRNO A LF MU V ROCE 2019 DOSÁHLO JIŽ ČTYŘICÁTÉHO VÝROČÍ!Logo_40_kruh

Tým centra asistované reprodukce CAR 01 se zasloužil o ojedinělý unikát v oboru rozvoje reprodukční medicíny. Určujícím milníkem se stal rok 1979, kdy bylo poprvé dosaženo dvoubuněčného embrya oplozením vajíčka mimo organismus ženy (in vitro).

Toto pracoviště má nejdelší tradicí v léčbě poruch plodnosti v České republice. Do současnosti je zde úspěšně prováděna komplexní diagnostika a léčba poruch plodnosti, včetně operačních výkonů.

Čtyřicetiletou tradici si centrum CAR 01 připomnělo oslavou pořádanou 1. června, kdy začíná celosvětový měsíc reprodukčního zdraví a současně je Mezinárodní den dětí.

Centrum zorganizovalo Dětský den s tříhodinovým program pro děti i dospělé a to přímo na Obilním trhu, kde klinika v areálu porodnice sídlí. Zaměstnanci centra uvítali nejen své bývalé, současné i budoucí klienty, ale zejména rodiče s dětmi, které se narodily díky péči Centra asistované reprodukce v porodnici na Obilním trhu.


CAR 01 Brno

V roce 1982 jsme dosáhli prvního početí a porodu „dítěte ze zkumavky“ v tehdejší Československé republice a bývalé východní Evropě. Metoda byla uznána jako světová priorita.

Do dnešní doby udělal obor asistované reprodukce obrovský vývoj. Stejně jako naše centrum. Jsme školícím a výukovým pracovištěm. Nabízíme všechny dosud známé techniky a laboratorní metody k léčbě poruch plodnosti.

Nespornou výhodou centra je zázemí LF MU a Fakultní nemocnice Brno, díky čemuž můžeme pacientům poskytnout komplexní péči nejen před otěhotněním, ale od početí až do porodu.

Kontaktujte nás

Kontakty | Víte, že?