Průběh umělého oplodnění - IVF

UMĚLÉ OPLODNĚNÍ - IVF ( = IN VITRO FERTILIZACE) JE DOPORUČENO NA ZÁKLADĚ PŘEDCHOZÍCH VYŠETŘENÍ A VÝSLEDKŮ DOSAVADNÍ LÉČBY.

1. STIMULACE

Prvním krokem zahájení léčebného IVF cyklu je stimulace. Ta je vedena dle rozpisu stimulačního protokolu, který indikuje lékař. První ultrazvuková kontrola se obvykle provádí 2. – 3. den menstruačního cyklu, dle telefonického upřesnění na tel.č. 532 238 253. Další kontroly pak probíhají návazně dle stanoveného stimulačního protokolu: 6. - 7. den cyklu a dle potřeby případně ještě 10. - 11. den cyklu. Termín pro odběr vajíček nejčastěji bývá mezi 12. – 15. dnem cyklu. Přesný termín stanovuje lékař, a to s minimálně dvoudenním předstihem.

2. ODBĚR VAJÍČEKOdběr vajíček.001

Po dozrání vajíček dochází k jejích odběru. V krátké celkové anestezii a pod kontrolou ultrazvuku se tenkou jehlou zavedenou přes poševní stěnu odsává tekutina z váčků - folikulů, které se při stimulaci ve vaječnících vytváří.

V den odběru vajíček se také dostaví partner v 8 - 9.30 hod. do embryologické laboratoře k odběru spermatu (budova K). Další informace k odběru poskytne andrologická laboratoř.

Více o embryologických metodách zde http://www.ivfbrno.cz/embryologicke-metody/t1046 .

3. PRŮBĚH KULTIVACE EMBRYÍ

Po provedení oplození odebraných buněk in vitro v laboratoři se takto vzniklá embrya kultivují. Ideální doba kultivace pro vývoj do stadia časné blastocysty, která je nejvhodnější k transferu trvá 5 dní.

O průběhu kultivace a vývoji embryí budete informováni telefonicky na tel. č. 532 238 281 dle domluvy, nejčastěji mezi 9.30 - 10 hod.

4. EMBRYOTRANSFEREmbryotransfer.001

Ukončení léčebného cyklu vrcholí přenosem nejkvalitnějšího embrya do dělohy. Zavedení embrya do dutiny děložní, embryotransfer, se provádí 3. - 5. den kultivace. Transferuje se 1, maximálně 2 embrya, dle přání klientů a zvážení lékaře. Vhodný počet přenášených embryí je upřesňován před transferem indikací lékaře.

Dle současného zákona je podmínkou úhrady 4. cyklu pojišťovnou transfer jednoho embrya v prvních dvou cyklech!