Novinka v embryologické laboratoři CAR 01 Brno

Novinka v embryologické laboratoři našeho Centra asistované reprodukce CAR 01 Brno.

Nově byl instalován – „Miri® TL Inkubátor“ nový systém pro kultivaci a monitorování vývoje embryí.

Jedná se o 6 oddělených vyhřívaných komůrek. Embrya od každé ženy tak jsou kultivována samostatně ve svém vlastním prostoru.

Vývoj embryí je sledován kontinuálně pomocí kamery po celou dobu jejich kultivace bez narušení kultivačních podmínek – není nutné jejich vyjmutí a přenesení pod mikroskop za účelem kontroly jejich vývoje. Díky tomu se celou dobu nemění teplota ani složení atmosféry, ve které rostou. Tento systém navíc reguluje hladinu kyslíku tak aby bylo toto prostředí co nejvíce podobné stavu v těle matky.

Vývoj každého embrya je možno detailně studovat a hodnotit na videozáznamu, na kterém se sleduje, zda je morfologicky (tvarem) i časově jeho vývoj v v pořádku.

Hodnocení embryí se provádí na základě analýzy digitálních záznamů, které pomáhají zachytit poruchy dělení buněk, fragmentaci, vakuoly atd. Je možné hodnotit dynamiku vývoje a umožňuje tak zvýšit šanci na těhotenství. Rozhodování, které embryo je nejvhodnější pro embryotransfer, které má nejlepší vývojový potenciál a tím pádem i největší šanci na vznik těhotenství, zpřesňuje a usnadňuje embryologům software pro hodnocení kvality vývoje.

Indikace k monitoringu embryí je:

  1. dva a více neúspěšných cyklů IVF nebo v případě cyklů přerušených před transferem
  2. v případě nedostatečného vývoje embryí v předchozích cyklech IVF
  3. při použití darovaných vajíček
  4. v případě transferu jednoho embrya

 


Kontakty | Víte, že?