Vyšetření ženy

Antimülleriánský hormon (AMH)

Antimülleriánský hormon (AMH)

Antimülleriánský hormon vypovídá o ovariální rezervě ženy, neboli její zásobě vajíček. Stanovení AMH je ukazatelem funkce vaječníku a pomáhá při rozhodování o nejvhodnější léčbě. Jeho hladina souvisí s počtem vajíček, která jsou ve vaječníku přítomna.

Více
Vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG)

Vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG)

Vyšetření průchodnosti vejcovodů patří k základům při pátrání po příčinách potíží s otěhotněním. Zjistěte o něm více.

Více
Genetické poradenství

Genetické poradenství

Genetické testování je jednou ze základních součástí reprodukční medicíny. Využíváme jej u diagnostiky pacientky během léčby a současně pomáhá zplodit zdravé dítě párům, které se na nás obrátí.

Více
Hormonální vyšetření krve

Hormonální vyšetření krve

Toto vyšetření nám pomáhá zjistit stav vaječníků a jejich schopnost tvořit vajíčka. Většinou se provádí na začátku menstruačního cyklu a v době ovulace.

Ultrazvukové vyšetření

Ultrazvukové vyšetření

Základním vyšetřením je ultrazvuk dělohy a vaječníků. Toto vyšetření nám umožní zjistit stav vaječníků, růst folikulů, případně přítomnost cyst nebo endometriózy a velikost dělohy, výšku a kvalitu děložní sliznice, případně přítomnost myomů.

Vyšetření děložní sliznice

Vyšetření děložní sliznice

Mikroskopické vyšetření  děložní sliznice (endometria) nám umožní lépe posoudit  její  stavbu  a  připravenost na  navázání a další vývoj transferovaného embrya.  Podle výsledku můžeme optimálně upravit podávání léků a časování kryoembryotransferu.

Imunologické vyšetření

Imunologické vyšetření

Jedná se o specializované vyšetření, které je doporučováno především pacientkám s opakovanými neúspěchy léčby. Vyšetřují se protilátky proti spermiím, proti obalu embrya a proti trofoblastu což jsou buňky budoucí placenty. 

Operační výkony

Operační výkony

Mezi operační výkony prováděné v rámci léčby neplodnosti patří laparoskopie a hysteroskopie. Tyto výkony slouží k upřesnění diagnostiky a k léčbě některých příčin neplodnosti např. endometrióza, myom, poškozený vejcovod. Výkony se provádějí vždy v celkové anestezii.

Na co se nás
často ptáte

Kam se objednat při podezření na neplodnost?

Pokud se vám nedaří otěhotnět a máte pravidelný pohlavní styk po dobu jednoho roku, je možné, že máte problém v oblasti reprodukčního zdraví. V takovém případě s vámi vaši situaci rádi probereme formou online, nebo osobní konzultace, kde se dohodneme na dalším postupu. 

Jaké jsou příčiny neplodnosti?

Neplodnost páru může být spojena s problémem v oblasti reprodukčního zdraví u ženy nebo u muže, často se jedná o kombinovaný faktor.

Neplodnost u ženy většinou obnáší problémy s dozráváním a uvolňováním vajíček, kvalitou vajíček, endometriózou, srůsty v oblasti vaječníků a vejcovodů. U muže se obvykle jedná o špatný spermiogram, tedy nízký počet nebo špatnou morfologii spermií.

 Neplodnost nejčastěji způsobují:

- Věk, zejména u žen plodnost po 35. roce života klesá,
- hormonální nerovnováha,
- požívání tabákových výrobků, alkoholu nebo drog,
- nadváha nebo naopak podvýživa, 
- vrozené vývojové vady,
- endometrióza, 
- genetický faktor, 
- a další.

Příčiny mohou být různé, ale pokud k páru přistupujeme komplexně, dokážeme často tyto problémy vyřešit.

Nechci teď otěhotnět, ale chci preventivně vyšetřit.

V Cermedu pracujeme se všemi různými reprodukčními plány a přáními. Pokud aktuálně děti neplánujete, nebo je neplánujete vůbec, ale máte z jakéhokoliv důvodu obavu o své reprodukční zdraví, náš tým se vám rád bude věnovat a vyšetří vás. Rádi se s vámi dohodneme na postupu pomocí online konzultace. K objednání využijte našeho rezervačního systému.

Jak poznám, že mám endometriózu?

Endometrióza je nejčastější gynekologické onemocnění žen v reprodukčním věku. Studie udávají, že endometriózou trpí až 10 % žen v reprodukčním věku. 

K nejčastějším symptomům patří:

- Bolestivá, silná a dlouhá menstruace,
- velké krvácení při menstruaci, popř. krvácení mimo menstruaci,
- bolesti během pohlavního styku nebo po něm,
- bolestivé vyprazdňování nebo močení,
- neplodnost,
- další symptomy jako únava, průjem nebo zácpa.

 Míra bolesti nemusí nutně odrážet závažnost zdravotního stavu. Ačkoliv trpíte silnými bolestmi, může se jednat o mírný případ endometriózy, při mírných bolestech naopak může jít o závažnější stav.

Pokud u sebe pozorujete některé ze symptomů, doporučujeme vám sjednání online konzultace, kde se dohodneme na dalším postupu.

Potřebuji na vyšetření žádanku od svého gynekologa?

Ne, žádanku ani doporučení od Vašeho gynekologa nepotřebujete.