Mini-IVF

Mini-IVF

MiniIVF představuje novou specifickou formu mimotělního oplodnění pro ženy se sníženou funkcí vaječníku – většinou ve věku čtyřicet a více let, s nízkou hodnotou  AMH (anti-müllerian hormone). Na rozdíl od současného standardního postupu   stimulace vaječníku injekcemi s vysokou dávkou folikulostimulačního hormonu (FSH)  mini-IVF využívá stimulačního účinku tablet s klomifenem (Clostilbegyt). Výhodou je velmi dobrá snášenlivost a eliminace vysokých nákladů na injekce FSH při srovnatelné úspěšnosti.  Klomifen svým účinkem na podvěsek mozkový stimuluje tvorbu  FSH, který je tělu vlastní.


Aplikace klomifenu je zahájena 3. den cyklu a pokračuje až do známek blížící se ovulace. Je prokázáno, že při stimulaci klomifenem jsou získána kvalitní vajíčka, i když v nižším počtu než při stimulaci FSH.  Vzhledem k tomu, že klomifen působí na děložní sliznici a snižuje její schopnost transferované embryo navázat a přijmout, doporučuje se embrya šetrným způsobem zamrazit (vitrifikace) a transferovat až v následujícím cyklu.


Metoda miniIVF je  vhodná u žen, pro které je cyklus s darovaným vajíčkem skutečně až poslední možnosti.  Největší zkušenosti s touto metodou presentovali  S. Silber (The Infertility Center of St. Louis, USA) a S. Teramoto (Kato Clinic Tokyo, Japonsko).  U žen ve věku nad 45 let pro nízkou odpověď byla stimulace zastavena přibližně v 50 %, u žen 38 - 41 let byla úspěšnost  8 % těhotenství na transfer. 


Na našem pracovišti tuto metodu doporučujeme ženám, které při standardních protokolech stimulace s vysokou dávkou FSH nereagují  a chtějí ještě zkusit  cyklus s využitím vlastního vajíčka. 

Kontakty | Víte, že?