Andrologie - léčba neplodnosti muže

Vyšetření a léčba poruch plodnosti muže - andrologie 

Andrologie se věnuje vyšetření a léčbě neplodnosti muže.


Neplodnost muže je nejčastěji podmíněna špatnou funkcí spermie. Základním vyšetřením je spermiogram - stanovení koncentrace, pohybu a správného tvaru spermií. V současné době je hranice normy více než 15 milionů/ml, více než 32 % spermií se správným pohybem a více než 4 % normálně utvářených spermií.


Některé studie prokazují pokles průměrné koncentrace spermií až o 50 milionů/ml za posledních 50 let. Tyto alarmující skutečnosti vedou k rozvoji andrologie jako nedílné součásti asistované reprodukce. Neplodnost muže se podílí na neplodnosti dvojice přibližně ve 40 % případů a podle mnoha studií její podíl stoupá. To vedlo k založení Andrologického centra Fakultní nemocnice Brno, které zajišťuje potřebná vyšetření a léčbu. Příčiny snížené plodnosti muže mohou být nejrůznějšího charakteru, proto se na činnosti centra podílí i urologové, genetici a sexuologové.

Cílem našeho Andrologického centra je poskytnout komplexní péči bez zbytečného opakování vyšetření a návštěv více zdravotnických zařízení.

Na vyšetření spermiogramu se můžete objednat telefonicky na tel. č.: 532 238 441
 


Kontakty | Víte, že?